A Polestar megalkotta a jövő infotainment rendszerét
A világ legjobbjának tekintett infotainment-rendszer előnye, hogy az okostelefon szoftveréhez hasonlóan működik. A megszokott alkalmazások közül például a Spotify és a Google Maps is a megszokott formában érhető el a jármű képernyőjén.
"Az infotainment rendszerek az autonóm vezérléssel párhuzamosan fejlődnek. Így az autó hamarosan nappaliként, moziként vagy akár irodaként is használható lesz" - mondja Nobelius.
Ráadásul a Polestar hamarosan a Google Home ökoszisztémájába is integrálható lesz. Így a zárolás, az automatikus légkondicionálás vagy az akkumulátor állapota is leolvasható lesz a Google Home alkalmazáson keresztül.
De valójában milyen adatokat kap a Google a Polestar 2-től?
A Google - a beállításoktól függően - számos területen betekintést nyer a jármű működésébe: hozzáfér GPS helymeghatározáshoz és a navigációs adatokhoz is, mint például a megtett útvonal vagy az úticél.
Ezen információkon kívül a szoftvercég a jármű érzékelőitől is kap adatokat, például az útjelző táblákról, a sávjelzésekről és egyéb szenzoradatokról.
Ez azonban nemcsak a Polestarra vagy a Google-ra igaz: feltételezhető, hogy minden autógyártó gyűjti és feldolgozza ezeket az adatokat.
Galambos Dániel